Motorola Atex Telsizler

Avrupanın  uygunluk  değerlendirme prosudürlerine göre , yanıcı,patlayıcı,gaz sızıntısı vb. gibi alanlarda kullanım uygunluğunu belirten sertifikaya  Atex sertifikası denilmektedir.

Motorola markasının atex telsiz serisi dp4000 serisidir.Her türlü patlayıcı maddeye karşı son derece güvenilir ve en üst düzey korumaya sahip telsizlerdir.FM  telsizlere göre iki katı daha pahalıdırlar. FM telsizler belli koruma derecelerini kapsarken, atex telsizler neredeyse bütün koruma derecelerine sahiptir.Atex telsizler kendinden güvenlidir, bu nedenle atex bataryayı dp serisinin normal telsizine taktığınız da, ne yazık ki  herhangi bir koruma elde etmiş sayılmazsınız.Dp400 serisi cihazlar ıp67 , gürültüyü bastırma, net ses kalitesi, yalnız işçi modu, modele göre full tuş takım veya programlanabilir tuşlar,akıllı ses teknolojisi, atex aksesuar seçenekleri , mesaj gönderme, IP Site Connect , gps gibi bir çok yenilikçi özelliğine sahiptir.

Atex telsizler özel cihazlar olduğu için ne yazık ki ülkemizde teknik servisi mevcut değildir.Oluşan herhangi bir arızada Almanya Motorola’ya  gönderilmektedir.

 

 

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir