Motorola Telsiz Fiyatları

motorola xt220Motorola telsiz fiyatları, modelin özelliği, kategorisi, işlevi ve fiziki görünümü gibi telsizin temel özelliklerinin ,hangisini ne ölçüde taşıdığı ile ilintilidir.

Ekranlı ve lisanssız pmr telsizler uygun fiyata satılırken, lisanslı ve aynı zamanda dijital modeller daha pahalı satılmaktadır.Lisanslı ve dijital olmanın ötesinde dip nedeni, pmr telsizlerin ekranında sınırlı olan bir kaç özelliği aktif edebilirsiniz, fakat lisansnlı ve ekranlı telsizlerde mesaj gönderip alabilir, bataryanın durumu ekrandan görebilir, size kimin anons ettiğini görebilme gibi pek çok yeteneğe sahiptir.Tabi ki ekran aydınlatmasının da çok daha kaliteli ve renkli olduğu, aynı zamanda bu telsizlerin genel de full tuş takımlı olduğu da unutulmamalıdır.

Yukarı da verdiğimiz basit örneğe bir diğer örnek ise  lisanssız telsizler aynı görüşme mesafesine sahipken , aralarındaki fiyat farkıdır.Tabi ki bunun tek nedeni malzeme kalitesidir.Motorola her şarta uygun telsiz üretmiştir fakat bütçesi yeterli gelmeyen kullanıcılar, otellerde kullanılması gereken cihazları, inşaat şantiyelerinde kullanmak zorunda kalmıştır.

Günümüzde telsiz küçüldükçe, telefon büyüdükçe değerlenmektedir. Motorola’nın yeni telsizleri hem çok küçük ve ince, bir o kadar da zariftir.Fiyat olarak şuan oldukça yüksek olsalar dahi ilerleyen zamanlarda dijital sisteme geçişle fiyatlar olması gerektiği düzeye inmesi beklenmektedir.

Şuan bir çok analog telsizlerin üretimi bitmiş olup, telsiz alımlarında hem dijital, hem analog çalışabilen cihazların tercih edilmesi önerilmektedir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir